Home اخبار استانها آخرین جلسه سازمان معلمان گلستان در سال نود و نه و معرفی مسئول جدید شهرستان گنبد
آخرین جلسه سازمان معلمان گلستان در سال نود و نه و معرفی مسئول جدید شهرستان گنبد
0

آخرین جلسه سازمان معلمان گلستان در سال نود و نه و معرفی مسئول جدید شهرستان گنبد

0
0

آخرین جلسه شورای سازمان معلمان گلستان در سال1399 با حضور اعضای شورای این استان به ریاست روح الله کلانتری برگزار گردید و مسئول جدید سازمان معلمان دفترشهرستان گنید این استان نیز با حضور ایشان انجام گرفت.
به گزارش سخن معلم آخرین جلسه شورای سازمان معلمان گلستان در سال جاری  با دستورات جلسه ای از قبیل:
۱- گزارش دیدار با اعضای شورای سازمان معلمان گنبد
۲ – گزارش جلسه جبهه اصلاحات ایران در کشور و استان
۳ – بررسی گزارش برنامه استراتژیک سازمان معلمان ایران و ارائه اصلاحات پیشنهادی
۴ – گزارشی از آخرین وضعیت انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در استان
۵ – پیگیری مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان استان
۶ – گزارش آخرین وضعیت عضویت اعضاء سازمان در استان و برنامه ریزی برای افزایش عضویت جهت شرکت در کنگره سراسری اردیبهشت ماه 1400 سازمان

برگزار شد و اعضا به بحث و تبادل نظر پرداختند و تصمیماتی برای ادامه فعالیت های این تشکل صنفی و سیاسی پس از تعطیلات نوروزی در سطح استان گرفته شد.

این خبر حاکی است در جلسه ای با حضور اعضای شورای سازمان معلمان شهرستان گنید استان گلستان مسئول جدید دفتر این شهرستان معرفی گردید.

در این نشست  روح الله کلانتری مسئول سازمان معلمان استان گلستان طی سخنانی گفت:امربه معروف و نهی از منکر یک رسالت الهی وقرآنی است ودر شرایط فعلی احزاب، مطبوعات و نهادهای مدنی این رسالت مهم و اساسی را ا نجام می دهند.
روح الله کلانتری مسئول سازمان معلمان گلستان در مراسم معارفه مسئول جدید سازمان معلمان گنبد کاووس که با حضور اعضای شورای این سازمان در محل کانون بازتشستگان آموزش و پرورش شهرستان گنبد کاووس برگزار شده بود با اشاره به گرامیداشت ایام باسعادت بعثت پیامبر گرامی اسلام(ص) و با تشکر و قدر دانی از فعالیت های شورای سازمان درگنبد در مورد نقش مردم در حکومت تاکید کرد:دو نوع نگاه در مورد نقش مردم وجود دارد. عده ای معتقدند که حکومت یک امر الهی است و حق حاکمان و زمامداران است و مردم هم باید تبعیت کرده و حق اعتراض ندارند.ارسطو معتقد بود که عده ای آزادند و عده ای برده و حاکمان فرمان می دهند و بردگان یعنی مردم باید اطاعت کنند و نقشی در حکومت ندارند. وی در ادامه افزود: عده ای دیگر معتقدند که حکومت برای مردم است نه بر مردم و حاکمان مکلف هستند که از حقوق و منافع مردم دفاع کنند. مشروعیت حکومت به رای و نظر مردم است. سیره و روش حکومتداری پیامبر گرامی اسلام(ص) و امام علی(ع) بر این اساس بود. حضرت امام(ره) نیز همین نگرش را نسبت به مردم داشت.

مدیر مسئول هفته نامه آفتاب گلستان در ادامه بیان داشت:قانون اساسی ما هم تاکید دارد که نقش مردم درحکومت بسیار مهم است و فصل سوم قانون اساسی از اصل ۱۹ تا۴۲ نیز در مورد حقوق مردم و رسالت مسئولان است. در این نگاه دولت خدمتگزار و نوکر مردم بوده و مردم ولی نعمت جامعه هستند و میزان نیز رای مردم است.

کلانتری در ادامه گفت: برجسته ترین و برترین مظهر مردم سالاری حاکمیت مردم بر سرنوشت خود است. شعار ما در ابتدای انقلاب استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی بود و جمهوریت نظام یعنی حاکمیت رای و نظر مردم و اسلامیت هم یعنی اینکه نظام مردم سالار ما بر اساس معیارهای اسلامی و الهی و بر مبنای اخلاق و آزادی اداره می شود.

کارشناس ارشد علوم سیاسی در ادامه بیان داشت:آزادی حق مردم است. آزادی بیان و پس از بیان، آزادی اندیشه و مذهب و آزادی اجتماعات، البته آزادی با هرج و مرج تفاوت دارد که سازو کار آن در قانون مشخص شده است. آزادی مخالف یکی از محورهای مهم آزادی است، یعنی مخالفان قانونی بتوانند مسائل خود را با حاکمان بیان کرده و مصونیت هم داشته باشند.

کلانتری در ادامه گزارشی از فعالیتها، اهداف و برنامه های سازمان معلمان ایران را ارائه نموده و تاکید کرد: سازمان معلمان ایران یک حزب سیاسی اصلاح طلب است که در جهت دفاع از حقوق معلمان، دانشجو معلمان، بازنشستگان و دانش آموزان تشکیل شده و به دنبال باز سازی، سالم سازی نظام اداری کشور و ازجمله آموزش و پرورش است. ما به مردم سالاری دینی، مقابله با خشونت،تاکید بر اجرای قانون اساسی،رعایت حقوق و کرامت مردم،توجه به حقوق مخالفان به خصوص حقوق اقلیت های مذهبی، توجه به احزاب ، مطبوعات و نهادهای مدنی و اصل پاسخگویی حاکمان و زمامداران اعتقاد راسخ دارد.

عضو شورای هماهنگی احزاب اصلاح طلب گلستان در ادامه گفت: ما به حاکمیت قانون در همه امور اعتقاد داشته و معتقدیم باید با قانون ستیزان و قانون گریزان و افرادی که در جامعه فساد ایجاد می کنند مقابله کرد.ما با شجاعت، عقلانیت و شفافیت کارها را پیگیری کرده و در انجام وظیفه خود برای دفاع از فرهنگیان اولویت بندی خواهیم داشت.

عضو جبهه اصلاحات گلستان در ادامه یاد آور شد: سازمان معلمان به دنبال گسترش اخلاق و معنویت در جامعه بوده و فرهنگ را مهمتر از سیاست و اقتصاد می داند. تاکید ما بر سیاست تاکید امروزی ماست، اما تاکید ما بر تعلیم و تربیت تاکید هر روز ماست.ما برای پیگیری مطالبات فرهنگیان و بارنشستگان از همه راه های قانونی استفاده خواهیم کرد. زمانی فریاد می زنیم، زمانی سکوت می کنیم، زمانی بیانیه صادر و زمانی هم برای پیگیری مطالباتمان با حاکمان و زمامداران جامعه گفتگو می کنیم.

کلانتری در مورد انتخابات ریاست جمهوری سال آینده تاکید کرد: ما چون عضو جبهه اصلاحات ایران هستیم از سیاست ها و برنامه های جبهه اصلاحات حمایت کرده و معتقدیم که راه نجات کشور مشارکت حداکثری مردم در انتخابات است. ضرورت مشارکت حداکثری هم رقابت حداکثری است و آن زمانی تحقق پیدا می کند که حاکمان و زمامداران جامعه شرایط حضور همه افراد و سلائق رادر چهارچوب قانون فراهم کنند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب در ادامه در مورد انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا هم ببان داشت: شوراها نقش بسیار موثری در مدیریت شهری داشته و لازم است تا همه افرادی که علاقه مند به توسعه و پیشرفت شهر و روستای خود هستند و شرایط لازم را دارند در این کار ارزشمند مشارکت جدی داشته باشند.

وی در پایان با اشاره به ضرورت فعالیت های حزبی در میان جامعه تاکید کرد: ما معتقدیم که فعالیت احزاب و مطبوعات می تواند جلوی فساد و رانت خواری را گرفته و مسئولان را وادار به پاسخگویی کنند.بنایر این تلاش خواهیم کرد تا با برنامه ریزی و مدیریت صحیح در جهت تقویت تفکر حزبی گام برداریم.

در پایان مراسم آقای مدد مددی داشلی برون به عنوان مسئول جدید سازمان معلمان در شهرستان گنبد کاووس معرفی و از سرکار خانم مریم تاریخی مسئول سابق سازمان تقدیر به عمل آمد.

لازم به ذکر است قبل از سخنان مسئول سازمان معلمان گلستان دکتر عبدالرحیم نیازی ساعی از اعضای شورای سازمان معلمان گنبد کاووس گزارشی از فعالیتهای سازمان معلمان این شهرستان را ارائه نموده و بر پیگیری مطالبات فرهنگیان و بازنشستگان تاکید نمود.

LEAVE YOUR COMMENT

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *